Artykuł

BibliotekacURL - biblioteka programistyczna, napisana w języku C, z interfejsami dla ponad 30 innych języków, która umożliwia pobieranie z lub wysyłanie do serwerów treści formularzy. Ułatwia tworzenie aplikacji korzystających z protokołu HTTP, jej podstawowym zastosowaniem jest tworzenie sprzęgów w złożonych systemach opartych o technologie Webowe.

cURL obsługuje m.in. HTTP, HTTPS, FTP, SFTP, FTPS, TFTP, SCP, Telnet, certyfikaty HTTPS, ciasteczka, upload FTP. Pozwala również na korzystanie z serwerów proxy, ciastek, uwierzytelniania czy uploadu plików poprzez formularze.
źródła do pobrania z:
curl-7.19.5.zip
cURL funkcjonuje na systemach Windows 2000, Windows 2003 32-bit, Windows 9x, Windows NT 4.0, Windows Vista 32-bit, Windows XP 32-bit.

Biblioteka została zaimplementowana w wielu językach programowania, również w PHP jako rozszerzenie CURL. Client URL Library jest niezastąpiona przy tworzeniu testów zewnętrznych aplikacji. Odznacza się również wielokrotnie wyższą wydajnością niż standardowe wrappery.

Serwer drukarki fiskalnej

Cel i istota rozwiązania

Celem rozwiązania jest umożliwienie pracy drukarki fiskalnej ON-LINE.

Drukarki fiskalane posiadające homologację do pracy w Polsce stosują port RS-232 jako główne medium komunikacyjne. Porty USB są skonfigurowane w ten sposób, że w systemie są widoczne jako RS-232 (wirtualne porty szeregowe). Przeglądarki internetowe do komunikacji korzystają z protokołu HTTP, który nie obsługuje portów RS oraz USB. Z tego powodu obsługa urządzeń podłączonych do komputera za pomocą portów RS zdalnie za pomocą przeglądarki obecnie nie jest możliwa.

Instalacja

 1. Pobranie i instalacja biblioteki cURL na komputerach, które mają mieć możliwość korzystania z drukarki sieciowej. Adres do pliku: curl-7.19.5.zip.
 2. Pobranie i uruchomienie programu Mxweb na komputerze, do którego będzie podłączona drukarka fiskalna. Adres do pliku: mxweb.exe

Integracja drukarki fiskalnej z programami Madar

Integracja polega w tym przypadku na przesłaniu zadania drukowania paragonu fiskalnego z komputera, na którym zainstalowany został jeden z programów Madar (Madar 7, Personel, Magazyn, KPR, Invoicer) do drukarki fiskalnej oraz wykonaniu przesłanego zadania przez tą drukarkę.

 1. Dopisanie do danych systemu (plik dane.dat) odpowiedniego polecenia

  drukarkaFiskalna=1 ### FP 600 z Elzabu
  drukarkaFiskalna=2 ### DF 300 z Posnet
  drukarkaFiskalna=3 ### Elemis Giga
  drukarkaFiskalna=1 ### Viking

 2. Przygotowanie szablonu drukarki fiskalnej fisk.10.

  @NAGL "Firma handlowo - usługowa PUSTYNNA 49 42-198 MIKOŁÓW
  @LINIA 1 Sprzedawany towar szt 1,000 A 12,200 12,20
  @STOPKA 0 0,00 12,20 FA 6/M00/07

 3. Polecenie wydruku paragonu fiskalnego:

  curl -d fisk http://adres-drukarki ### zamiast fisk1 wpisać nazwę szablon wydrukuMxweb obsługuje drukarki:

Emulator drukarki fiskalnej POSNET

Emulator udaje drukarki fiskalne zgodne z protokołem POSNET. Można na nim testować działanie drukarki fiskalnej.
Adres do instalki programu: dfemul_inst.exe

Inne Artykuły